• Bc.

   • Romana Pernišová

   • Môj vzťah k spevu a hudbe začal už v útlom veku. Už ako 4 ročná som vystupovala na rôznych podujatiach, ktoré sa konali v rámci materskej školy. Moje ďalšie spevácke kroky viedli do základnej umeleckej školy v Bojniciach, kde ma rodičia prihlásili na spev. Taktiež som trochu načrela aj do tanečného odboru a ako 6 ročná som istý čas navštevovala tanečnú školu Xoana

    Počas štúdia na základnej umeleckej škole som sa zúčastňovala viacerých speváckych súťaží po celom Slovensku v populárnej, ale aj v ľudovej hudbe, kde som získala rôzne ocenenia. 

    Kedže som si svoj život bez spevu a pohybu nevedela predstaviť, rozhodla som sa ďalej svoj talent rozvíjať na cirkevnom konzervatóriu v Bratislave. Študovala som hudobno-dramatický odbor, kde bolo zahrnuté herectvo, spev aj tanec. V speve, tanci aj herectve som získala opäť nové skúsenosti. V tanečnej oblasti som si prešla rôznymi tanečnými základmi. Svoje štúdium som ukončila maturitou. V roku 2012 som mala možnosť zahrať si v našom maturitnom muzikáli s názvom Mozart - rolu grófky na Novej Scéne v Bratislave. 

    Po strednej škole som začala študovať na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici na Pedagogickej fakulte - odbor Všeobecná pedagogika. Získala som základy pedagogiky a dosiahla vzdelanie bakalár. 

    Popri vysokej škole som si svoje zručnosti skúsila aj v praxi a začal učiť spev. Spevu som sa vždy venovala aktívne, či už formou učenia detí alebo rôznymi vystúpeniami po celom Slovensku. Práca s deťmi ma veľmi baví a napĺňa a je zároveň aj mojím koníčkom. 

    Keďže v Xoane vediem kurzy aj pre dospelé ženy a to konkrétne Crazy Tabata alebo cvičenie Fit tehulky, mám „športového ducha“ ktorý sa prejavil už na základnej škole, kde som sa aktívne venovala hádzanej hre. Na telesnej výchove som bola vždy  aktívna a zúčastňovala sa rôznych školských športových súťaží. 

    Akonáhle som začala navštevovať vysokú školu, začala som sa zaujímať o fitness cvičenie. Stalo sa to mojou pravidelnou rutinou. Už vtedy som vedela, že aj šport ma v mojom živote napĺňa a tak som si splnila svoj sen a absolvovala som trénerský kurz I.stupňa v kulturistike, fitness a silovom trojboji. Tak, ako aj práca s deťmi, tak aj práca s ľudmi má pre mňa pozitívny prínos. Na tejto práci si vážim hlavne ten pocit, že to, čo pre tých ľudí robíte, môže ich životy zmeniť od základov a naviesť ich k zdravšiemu životnému štýlu. Svoje zručnosti si prehlbujem aj naďalej, a preto som minulý rok absolvovala kurz Diagnostika a korekcia pohybového aparátu I. a neskôr fyzioterapia a fyziotréning počas tehotenstva I. 

    Keďže som človek, ktorý je energický a pozitívne naladený, rada by som svoju energiu odovzdala nielen tehotným mamičkám, ale aj všetkým ľudom, ktorí milujú pohyb.