Jana Švorcová
Ing. Jana Švorcová
Tanec bol jej súčasťou od mala. Začínala tancovaním podľa videoklipov, potom na kurze spoločenského tanca a napokon v Xoane, ktorej ostala verná až doteraz.
Svojim nadšením pre všetko, čo Xoana ponúkala sa pretancovala do tanečnej skupiny Xoana, kde dlhé roky pôsobila nielen ako interprétka, ale aj ako učiteľka. Vyštudovala personálny manažment a popri štúdiu v letných sezónach pôsobila v tanečných skupinách a agentúrach v Taliansku a na Cypre.
Počas pobytu na Slovensku pôsobila v projekte ABBA show a skupinou Maduar.
V roku 2008 prijala ponuku pani riaditeľky, usadila sa a začala učiť tanec v Xoane. Všetky tanečné skúsenosti naplno využila ako vedúca profesionálnej tanečnej skupiny Xoana a neskôr pôsobila aj vo vedení školy.
Pre udržanie pestrosti tanečného repertoáru absolvovala veľa kurzov a školení v štýloch latinsko-amerického, orientálneho, jazzového, ale aj afro a polynézskeho tanca.
Absolvovala štúdium v Labanovom ateliéri – výučba kreatívneho tanca, doplnkové vzdelávanie učiteľov klasického baletu pre deti v Liptovskom Hrádku a je absolventkou tanečného konzervatória PinkHarmony vo Zvolene.
Umelecky sa mimo Xoany realizovala a tanečne spolupracovala ako choreograf aj na rôznych divadelných projektoch (Festivaly duchov a strašidiel, Od počiatku). V Xoane vyučuje najmä predmet tanečná prax súťažných i nesúťažných tried, tanečnú prípravu a kurzy pre dospelých v rôznych štýloch.