• Martina Krč-Konečná

• Ahojte, moje meno je Martina Krč-Konečná a v SZUŠ Xoana pôsobím už vyše 20 rokov. Najskôr som začala ako žiačka a teraz pôsobím ako učiteľka v tanečnom odbore. Moja tanečná cesta sa začala v desiatich rokoch, vďaka mojim spolužiačkam zo školy, s ktorými sme sa spoločne prihlásili. Ich láska k tancu po čase vyprchala, ale ja som sa do tanca zamilovala. Postupom času som sa pretancovala do tanečnej skupiny Xoana, do ktorej som vždy túžila patriť, lebo mala vždy krásne choreografie a nádherné ligotavé kostýmy. Jedného dňa za mnou prišla pani riaditeľka, že majú pre mňa miesto v skupine, ale musím na sebe pracovať ešte viac, neflákať tréningy a určite nech nečakám, že budem stáť v prvej rade. Na jednej strane ma to potešilo, na druhej to bolo pre mňa obrovské rozhodnutie a zodpovednosť. Zo začiatku bolo náročné začleniť sa a vypracovať na určitú úroveň, ale postupom času prišlo vytúžené ovocie. S dievčatami sme sa stali životnými kamarátkami a kolegyňami a spolu sme zažili veľa krásnych akcií, módnych prehliadok, projektov a nezabudnuteľných zážitkov.

Keď som mala 18 rokov, oslovila ma pani riaditeľka robiť asistenciu. Teraz vďaka tejto ponuke robím to, čo ma baví a napĺňa – moja práca, moje hobby. Absolvovala som štúdium v Labanovom ateliéri – výučba kreatívneho tanca a aktuálne študujem na Tanečnom konzervatórium vo Zvolene. Tak isto som absolvovala niekoľko tanečných kurzov na Slovensku a v Čechách v orientálnom, bollywood, flamenco a latinsko-americkom štýle. V Xoane sa venujem výučbe detí od 3 rokov, cez profi tanečnú skupinu Xoana, až po kurzy pre dospelé dámy v orientálnom, bollywood, latino štýle, ale aj posilňovacie cvičenia pre dámy. S mojou skupinou  Roxy sme získali niekoľko prvých miest, ako aj najnovší titul Majstri Európy v Maďarsku. Aktuálne ma čaká nová etapa života, na ktorú sa nesmierne s manželom tešíme, ale samozrejme, do Xoany sa čoskoro s láskou vrátim a verím, že aj s novou inšpiráciou a nápadmi. Veď ako by to bolo žiť bez toho čo vás naozaj napĺňa – bez TANCA.