• Mgr.

   • Magdaléna Kotouleková

   • Magdaléna Kotouleková - narodila som sa 18.8.1987 v Bojniciach a od malička som mala blízko k umeniu, hlavne vďaka mojej umelecky založenej rodine. Od 4 rokov som navštevovala hodiny klavíra, neskôr aj spevu a tanca v Základnej umeleckej škole Ladislava Stančeka v Prievidzi. V "hudobnej" som trávila každé popoludnie môjho detstva. V 11 rokoch som sa po vzore kamarátiek prihlásila do Xoany a odvtedy sa s menšími pauzami do Xoany stále vraciam. Ako interprétka tanečnej skupiny Xoana, kde pôsobím od svojich 16 rokov som zažila nespočetné množstvo vystúpení a súťaží, ale hlavne dlhoročné priateľstvá, ktoré intenzívne pretrvávajú dodnes. Ako učiteľka tanečného odboru, kde som začala pôsobiť po ukončení gymnázia, som zakladala pobočku tanečného odboru v Zemianskych Kostoľanoch. Popri štúdiu učiteľstva na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici som učila všetky vekové kategórie - od detí predškolského veku, cez mladší a starší školský vek, až po kurzy latinsko-amerických tancov a orientálnych tancov pre ženy. 

    Po ukončení štúdia som sa presťahovala do Prahy, kde som začínala ako recepčná v tanečnej škole Dance Academy Prague a už po pár mesiacoch som mala možnosť pracovať s jej zakladateľom, známym českého choreografom Yemi AD v jeho kreatívnej agentúre JAD Productions. Zároveň som tanečne pôsobila v jednej zo súťažných zložiek Dance Academy, s ktorou sme sa v r. 2013 stali majstri ČR v street dance. Navštevovala som workshopy a tanečné lekcie Filipa Jankoviča, Anet Antošovej, Wahe Akopjana, Lady Mel, Filipa Lacinu, Yemiho AD, Lindy Rančákovej, Jany Burkiewicz a mnoho ďalších. 

    Neskôr som dostala ponuku od muzikálového choreografa Pavla Strouhala viesť jeho nové tanečné centrum na pražských Vinohradoch, ktoré okrem iného spopularizovala aj česká kráľovná twerku Anet Antošová a lektorsky tu pôsobila špička českej tanečnej scény. Spoločne s Pavlom Strouhalom sme založili tanečnú skupinu Stage Dancers, s ktorou som sa zúčastnila rôznych komerčných vystúpení, natáčaní videoklipov a fotení. 

    Z tanečných štýlov sú mi blízke street danceové štýly ako lockin, house a hiphop, ktorým som sa venovala v Dance Academy Prague, MTV dance a komerčný hiphop (choreo) a srdcovkou naďalej ostáva aj latino a orient, ktorým sa stále venujem v tanečnej skupine Xoana